[TIJEK UTAKMICE] Tottenham potopio nemoćni Real s 3:1

Nakon 1:1 s Realom na Santiago Bernabeuu prije dva tjedna, Tottenham je u Londonu pobijedio Kraljevski klub s 3:1, produbivši krizu Zidaneove momčadi.

TIJEK UTAKMICE:
------------------------------------

90+2' - gotova je utakmica

80' - Ronaldo iz gužve smanjuje zaostatak Kraljevskog kluba, sada je 3:1

65' - Tottenham vodi 3:0! Eriksen je zabio iz kontre, ali za sve je zaslužan Dele Alli, koji je povuako kontru i uposlio Kanea, koji je pak izbacio Eriksena u dobitnu poziciju.

62' - Najbolja prilika Reala, nakon kornera pred vratima Spursa velika gužva, a igrači Tottenhama dvaput čiste loptu s gol linije.

57' - Real je malo pritisnuo domaćina početkom drugoga dijela, ali uslijedio je novi gol Dele Allija, čiji se udarac odbio od Sergija Ramosa i prevario Casillu -2:0 za Spurse! Dele Alli je prije udarca na gol  sjajno izvozao Casemira

46' - počelo je drugo poluvrijeme

45' - gotovo je prvo poluvrijeme

40' - Sissoko je na 10-ak metara bio sam, ali promašio je loptu, ona dolazi do Kanea, kojemu brani Casilla!

33' - Velika prilika za Real, ali Ronaldov udarac brani Lloris

27' - Tottenham vodi 1:0! Trippier je zdesna ubacio u peterac, Dele Alli je bio na pravom mjestu i uz blizine  zabija!

18' - sad je Tottenham bolja momčad. Vertonghen odlično ubacio na pet metara, a opasnu loptu isred Kanea jedva čisti Casemiro

11' - sad prilika za Tottenham. Casemiro je izgubio loptu na centru i Harry Kane se našao u odličnoj poziciji. Pokušao je lobati Casillu, ali neuspješno.

8' - Sjajna kontra Reala, ali 18-godišnji Marokanac Hakimi je krivo dodao u ključnom trenutku.

6' - šansa za Real. Sergio Ramos je najviš na prvoj vratnici nakon ubacivanja Isca, no lopta ide pored gola.

5' - dobra duga lopta Modrića za Marcela, Brazilac je ubacio,  obrana Tottenhama čisti. Angažiraniji je Real na početku.

1' - počela je utakmica u Londonu!

Sat vremena prije početka objavljeni su sastavi!

Tottenham: Lloris, Vertonghen,Sanchez, Alderweireld, Winks, Dier, Eriksen, Trippier, Davies, Kane, Delle Alli
Real Madrid: Casilla, Ramos, Nacho, Hakimi, Marcelo, Kroos, Modrić, Casemiro, Isco, Benzema, Ronaldo
-----------------------------------------

Prije dva tjedna aktualni europski prvak na Santiago Bernabeu odigrao je 1:1 protiv Tottenhama. Na redu je uzvrat u Londonu u kojem obje momčadi love prolazak u osminu finala. Pobjednik međusobnog ogleda u Londonu osigurat će osminu finala i prije posljednja dva kola.

To će biti utakmica u kojoj moramo biti hrabri. Kad igrate protiv najbolje momčadi na svijetu, ako niste hrabri, gubite u startu, rekao je trener Spursa Mauricio Pochettino.

Odlazak u Englesku došao je kao olakšanje momčadi Reala nakon što su je španjolski mediji žestoko napali zbog prvenstvenog poraza u nedjelju. Katalonski debitant u prvenstvu Girona slavila je 2:1 dva dana nakon što je parlament Katalonije proglasio nezavisnost od Španjolske.

Postoje teški trenuci u sezoni i mi proživljavamo takvo teško razdoblje. Ne volimo poraze, ali volimo izazove. Nadam se odličnoj utakmici kojom ćemo se vratiti na pobjedničke staze, rekao je trener Reala Zinedine Zidane.

Luka Modrić će upravo protiv bivšeg kluba upisati 227. nastup u dresu Real Madrida. Time će se broju nastupa izjednačiti sa Zidanom koji je igrao za Madriđane od 2001. do 2006.

U drugom susretu skupine H sastaju se Borussia Dortmund i APOEL Nikozija. Real Madrid i Tottenham imaju po sedam bodova, a Borussia Dortmund i APOEL po 1.

Ostale današnje parove 4. kola Lige prvaka čine Liverpool - Maribor, Sevilla - Spartak Moskva, Napoli - Manchester City, Šahtar - Feyenoord, Bešiktaš - Monaco i Porto - RB Leipzig (Bešiktaš - Monaco u 18 sati, sve ostale utakmice od 20.45 sati).