Volvo kup: Hrvatska uvjerljiva protiv Slovačke

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je u 2. kolu Volvo kupa bila bolja od Slovačke 17:3. Nakon neriješenog ishoda u prvom kolu protiv Crne Gore (7:7), hrvatski su vaterpolisti lako dobili nedoraslog protivnika.

Slovaci su izjednačili na 1:1 i to je bilo posljednji put da su bili u egalu. Nakon prve četvrtine je bilo 3:1, a na poluvremenu 8:1 za našu reprezentaciju. Utakmicu smo završili s prednošću od 14 pogodaka.

Najbolji strijelac u našim redovima je bio Loren Fatović sa četiri, a tri je dodao Ante Vukičević. Kod Slovaka dva je zabio Maroš Tkač.

Izbornik Ivica Tucak je dao priliku mlađim igračima, a na vratima su bili Duje Jelovina i Mislav Vrlić.

U nedjelju od 11.30 u susretu 3. kola Hrvatska igra protiv Mađarske. Nakon tog susreta vaterpolisti kreću na put za Atenu gdje ih u utorak čeka dvoboj 4. kola Svjetske lige protiv Grčke.